Informacje / Nowości

  • W Walentynki urodziło się 5 bobasków ...czekoladowe i nie tylko
  • MIOT S - urodził się 01.02. 2019 :-) kociaki orientalne i syjamskie
  • Jestem do dyspozycji + 48 504 225 712
  • Moje kociaki mieszkają na całym świecie: Canada,Szwajcaria,Szwecja,Łotwa,USA etc
  • www.facebook.com/izabela.praska

O hodowli

...trudno napisać w kilku zdaniach , ale .....

...kot zawsze był i jest częścią mojego życia - podążałam powoli do celu...

Więcej...
ulotka_na_strone

Felinoterapia

Jedna z rodzajów zooterapii. Termin felinoterapia powstał z połączenia dwóch słów. Felis(łac.)-kot i therapeia (grec.)-terapia, sztuka leczenia. Felinoterapia to terapia z udziałem kota.

Jako pierwsza felinoterapię zastosowała Brazylijka, doktor psychiatrii Nise da Silveira (1905–1999) w szpitalu psychiatrycznym w Rio de Janeiro, w którym leczyła. Najpierw przemyciła na teren szpitala jednego kota. Potem zwiększyła ich liczbę do pięciu. Na bieżąco prowadzała zapiski jak obecność kotów i obcowanie z nimi wpływa na poszczególnych pacjentów. Przeprowadzała badania nad relacjami między chorym a kotem .

Więcej...
FIFe Polskia Federacja Felinologiczna Felis Polonia SMK Żory

O rasach

Maine Coon – rasa kota pochodząca z Ameryki Północnej. Koty rasy maine coon wyróżnia wielkość (są jednymi z największych kotów domowych), inteligencja i żywiołowość.
Więcej informacji o rasie >>

Orient – rasa kota należąca do tej samej grupy co kot syjamski, o smukłej budowie ciała, giętkim grzbiecie, klinowatej głowie i skośnych oczach.
Więcej informacji o rasie >>

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) Czytaj więcej w Polityce Cookies
Zamknij